Dodano przez dnia: 12 mar 2014 w kategorii Aktualności

Oferta UNIQA została poszerzona o nowe ubezpieczenie domu i mieszkania Twój Dom Plus. Polisa jest oparta na formule „all risk”. Klient ma możliwość wyboru jednego z trzech wariantów ochrony od zdarzeń losowych wraz z opcjami dodatkowymi. Ubezpieczenie zabezpiecza także mienie od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz zawiera standardowe OC i OC w życiu prywatnym, jak również NNW.

Pierwszy z 3 wariantów – Mini – gwarantuje podstawową ochronę. Jest ona wybierana najczęściej na potrzeby cesji, gdy klient zaciąga kredyt hipoteczny. Wariant Maxi to optymalna ochrona. Mega obejmuje zakresem wszystkie ryzyka, które nie były wyraźnie wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Każdy klient może sam skomponować własny pakiet ubezpieczeniowy w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Może dodatkowo ubezpieczyć np.: mienie w budowie, dom letniskowy, podróż, sprzęt elektroniczny znajdujący się poza domem, szyby i przedmioty szklane lub nagrobek. Niektóre z opcji w Twój Dom Plus przeznaczone są dla klientów, którzy mają z góry określone wymagania. Istnieje np. możliwość ubezpieczenia domowych ruchomości bez sporządzenia ich wykazu. UNIQA wypłaca wówczas odszkodowania na podstawie jakiegokolwiek dowodu ich posiadania – rachunku czy faktury. W ramach tej opcji możliwe jest też objęcie ochroną broni myśliwskiej oraz dzieł sztuki bez wyceny rzeczoznawcy.

Bogatą ofertę znajdą również dla siebie osoby czynnie uprawiające sporty. Mogą one ubezpieczyć quady, skutery śnieżne i wodne, motorówki, gokarty, kajaki, rowery wodne, pontony, deski surfingowe, sprzęt jeździecki i do nurkowania.

Klienci coraz bardziej świadomie wybierają ochronę ubezpieczeniową. Chcą płacić za to, czego naprawdę potrzebują. Jedni oprócz mieszkania mają dom letniskowy, który trzeba ubezpieczyć, inni inwestują w drogi sprzęt elektroniczny, który chcą ubezpieczyć na wypadek kradzieży lub zniszczenia – mówi Leon Pierzchalski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych w UNIQA. – Dla najbardziej wymagających mamy wariant Mega, w którym ubezpieczmy wszystkie zdarzenia, które mogą wystąpić. Nawet takie, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć – dodaje.

W cenie rocznej i trzyletniej polisy Twój Dom Plus klient może korzystać z usług home assistance. W ramach ubezpieczenia może liczyć na pomoc m.in. ślusarza, elektryka, szklarza, hydraulika, specjalisty od sprzętu komputerowego, RTV i AGD. Assistance można rozszerzyć o pomoc medyczną, ubezpieczenie przedłużonej gwarancji, naprawę urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych oraz serwis concierge.

Zapytaj w naszym biurze o specjalne zniżki przy zawarciu ubezpieczenia!